Úvod > Základní škola > Naše škola

Historie

Historie naší školy je velmi dlouhá. První písemná zmínka svědčící o její existenci pochází z roku 1638. Lze předpokládat, že zde byla již i před tímto rokem. Jistě to však byla jedna z prvních škol na třebíčském venkově, protože v roce 1691 bylo v okrese jen těchto sedm škol: v Třebíči, Rokytnici, Čáslavicích, Opatově, Herálticích, Vladislavi a Starči.

V roce 1861 byla škola přestavěná na jednopatrovou budovu se třemi třídami. Víme, že od roku 1882 sem chodily i děti z Římova, Chlístova a Markvartic. K obnovení této tradice došlo v roce 1987, po zrušení škol v Markvarticích a Chlístově.

V současnosti jsme školou málotřídní se třemi třídami prvního stupně a přidruženou mateřskou školou. Školu navštěvují žáci z Rokytnice nad Rokytnou a z Chlístova.

děti obrázek